KURS Anatomy Trains in Motion - 2 miejsca, 2 terminy

Anatomy Trains in Motion (Taśmy Anatomiczne w ruchu) to kurs przeznaczony dla nauczycieli i terapeutów zajmujących się ruchem i pracą z ciałem - zainteresowanych integralną anatomią i funkcjonalnym ruchem wspierającym codzienne życie. 

Jest to kurs opierający się na koncepcji mapy połączeń mięśniowo - powięziowych Anatomy Trains Thomasa W. Myersa.

Kurs Anatomy Trains in Motion został opracowany przez Karin Gurtner z Art of Motion - specjalnie dla profesjonalistów ruchu, którzy chcą poszerzyć swój horyzont zawodowy i umiejętności w zakresie anatomii i integracji strukturalnej poprzez ruch.

Integralna anatomia połączeń mięśniowo-powięziowych jest wyjaśniana podczas interaktywnych wykładów i doświadczana w ruchu. Dla jasnego zrozumienia aspektów strukturalnych i funkcjonalnych, struktury anatomiczne są omawiane indywidualnie i jako część meridianu mięśniowo-powięziowego, który kształtuje postawę, ruch i to, jak czujemy się w ciele.


Szczegóły


Design

Koszt: 2590 zł 

Early bird: 2390 zł - przy rezerwacji do 10 marca!

Rezerwuję
Rezerwuję

Picking

Koszt: 2590 zł 

Early bird: 2390 zł - przy rezerwacji do 10 marca!


Design

Organizacja i prowadzenie: Ania Brzegowa - certyfikowana trenerka i edukatorka Slings Myofascial Training - w imieniu Art Of Motion. Jest to kurs akredytowany, co oznacza że jego jakość i treść jest ustandaryzowana i taka sama na całym świecie.
Wiedza zdobyta w Slings Essentials i Anatomy Trains in Motion służy jako podstawa kursów z repertuarem ćwiczeń Slings Myofascial Training.

Koszt

 • Kurs trwa 3 dni (21 godzin)
 • kurs zakończony jest certyfikatem uczestnictwa wydanym przez Art Of Motion
 • Organizacja i prowadzenie: Ania Brzegowa

GDYNIA: 13 - 15 września

WARSZAWA: 11 - 13 października

Rezerwujęmiejsce i datę wybierzesz w formularzu

2590


2390

Early Bird,
do 30 czerwca!

Co da Ci ten kurs?
 1. Lepiej zrozumiesz wartość koncepcji połączeń taśm anatomicznych jako integralnej mapy ciała dla ruchu.
 2. Poznasz mapę i działanie taśm anatomicznych wg Thomasa W. Myersa, ich kontynuacje mięśniowo - powięziowe oraz stacje kostne, opracowane w ruchu.
 3. Zrozumiesz ogólne funkcje tych połączeń dla postawy i w ruchu, a także właściwości sensoryczne meridianów mięśniowo-powięziowych.
 4. Zdobędziesz podstawową wiedzę na temat wzajemnego oddziaływania mięśni i powięzi w ruchu.
 5. Zapoznasz się z funkcjonalnymi aspektami taśm mięśniowo-powięziowych i sposobami poprawy ich działania za pomocą treningu skoncentrowanego na powięzi.

Co wyróżnia kurs Anatomy Trains in Motion?

1. Anatomia meridianów mięśniowo-powięziowych jest wyjaśniona przez pryzmat ruchu w praktycznych sekwencjach ruchowych.
2. Łączenie anatomii, chodu i treningu holistycznego.
3. Poszczególne struktury anatomiczne są szczegółowo omawiane jako część meridianów mięśniowo-powięziowych, które kształtują postawę, ruch i to, jak myślimy o ciele.
4. Zrównanie propriocepcji i interocepcji: Propriocepcja (jak koordynujemy postawę i ruch) i interocepcja (jak myślimy o naszej postawie i ruchach) są jednakowo cenione i brane pod uwagę.
5. Omówione cechy powięzi oparte są na wiedzy naukowej, a funkcjonalne zastosowania są omawiane i doświadczane w przykładach konkretnych sekwencji ruchowych.
6. Podejście zorientowane na zasoby: aspekty koncepcji Anatomy Trains, które zwiększają funkcjonalność, są wykorzystywane jako narzędzie do podniesienia witalności i somatycznej autoregulacji.
7. ATiM to samodzielny kurs, który jest jednocześnie modułem edukacji dyplomowej Slings Myofascial Training.


  Aby jeszcze bardziej połączyć anatomię i funkcję, w trakcie kursu przedstawiono przykłady cech powięzi opartych na wiedzy naukowej i w przykładach konkretnych ćwiczeń. Anatomy Trains in Motion bezpośrednio łączy anatomię meridianów mięśniowo-powięziowych z podstawowym ruchem jak chód oraz innymi funkcjonalnymi ćwiczeniami.

  Kończąc kurs, będziesz mieć jasne zrozumienie, dlaczego meridiany mięśniowo-powięziowe są definiowane w taki sposób, w jaki są i dlaczego koncepcja Anatomy Trains ma ogromną wartość dla wszystkich metod ruchu zorientowanego na ciało, które mają na celu integralność strukturalną.

  Anatomy Trains in Motion to samodzielny kurs, który jest jednocześnie modułem edukacji Slings Myofascial Training.


  Rezerwuję

  Jeśli masz pytania, napisz do mnie: ania.brzegowa@jogafusion.pl

  REZERWACJA


  Miejsce:

  Kraków, Golden Mean, ul. Tyniecka 82

  Nr konta: 69 1050 1445 1000 0092 7551 3514 

  Zapisy:

  ania.brzegowa@jogafusion.pl