Automasaż powięziowy Slings

A może by tak poleżeć i odetchnąć 🙂!
Proponuję Ci dziś kilka prostych technik sensorycznych z automasażem z Treningu Mięśniowo - Powięziowego Slings, które pomogą złapać głębszy kontakt z oddechem. Stymulacja piłeczką pomoże poczuć klatkę piersiową z przodu, po bokach i z tyłu. Wykonywane ruchy są bardzo łagodne i służą zarówno pogłębieniu stymulacji sensorycznej jak i uwolnieniu napięć.
A to wszystko po to aby oddech mógł być swobodniejszy i bardziej świadomy.
Piłeczka ma być na tyle miękka, aby pozwalała na swobodny ruch i nie powodowała bólu, w zastępstwie możesz zrobić inne miękkie zawiniątko np. ze skarpet czy mini ręcznika.
Niech dotyk i nacisk piłeczki pomaga w obserwacji zmian napięcia jakie zachodzi z wdechem i wydechem. Skupiaj uwagę zarówno na ekspansji w czasie wdechu, gdy Twoje ciało pcha piłkę, jak i na wydechu, gdy piłka może wtopić się głębiej.
Ten proces skupienia na oddechu to zarówno ćwiczenie uważności jak i masaż dla struktur otaczających klatkę piersiową i tych głębszych wewnątrz obręczy żeber. Dzięki temu połączeniu łatwiej pozostać w kontakcie z oddechem.
Przykładowe ruchy w sekwencji są oczywiście poglądowe i opisane skrótowo. Najlepiej poświęcić każdemu ćwiczeniu trochę więcej czasu, na przykład parę lub kilka minut.
Na zakończenie polecam poleżeć lub posiedzieć już bez żadnych przyrządów i delektować się tym świeżym kontaktem.

Więcej o piłeczkach, także o tym gdzie je kupić z kodem rabatowym przeczytasz TU

Studio Dobrego Ruchu Onlin
Klub Joga Fusion!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *