2

Piłeczki sensoryczne w praktyce jogi fusion

Co jakiś czas powraca temat piłeczek do ćwiczeń z jakich korzystam regularnie na zajęciach. Kto bywał na warsztatach to pewnie kojarzy moje torby wypełnione piłeczkami.

Ponieważ często pytacie jakie piłeczki kupić i gdzie, to postanowiłam napisać kilka ważnych uwag odnośnie tego przyrządu oraz jakich ja konkretnie używam.

Obecnie jest cała masa różnego rodzaju piłek do ćwiczeń i autoterapii. Jednak nie wszystkie nadają się do tego samego. Przykładowo są twarde i gładkie piłeczki w typie blackroll które spełnią swoje zadanie w autoterapii, jednak nie spełnią się w ćwiczeniach gdzie chcemy pracować ze sprężystością w ruchu. Trudniejsze do dostania u nas, piłeczki yoga tune up z których sama korzystam dzięki rekomendacji fizjoterapeuty – wspaniałe do automasażu, ale za twarde do moich sekwencji ćwiczeń. Widuję też piłeczki do masażu typu “jeżyk”, które mają pewien poziom sprężystości, ale ich wypustki są dość twarde i mogą być bolesne, a bywają też “jeżyki” które są całkiem twarde. Niektóre z piłek są twardsze i mniejsze – aby trafiały głębiej i precyzyjniej w czasie autoterapii. Również z nich korzystam, jest to jednak inna forma pracy z ciałem.

Na swoich zajęciach joga fusion z elementami Slings Myofascial Training korzystam z piłeczek sensorycznych. Są to piłeczki dość miękkie, z delikatnymi wypustkami. Piłeczki te wtapiają się w delikatniejszy sposób w ciało, choć potrafią dość intensywnie stymulować tkankę w ruchu. Jest to narzędzie o wielu zastosowaniach:

  1. Delikatny dotyk piłeczki pozwoli Ci poczuć – nie zawsze chodzi o mocną pracę, czasem chcemy po prostu nawiązać świadomy kontakt z jakimś miejscem.
  2. Piłeczka pomaga w ćwiczeniu sprężystości – odpowiednio wykorzystana, pomoże Ci znaleźć optymalne odbicie i rytm w ćwiczeniach wykorzystujących i trenujących elastyczność powięziową.
  3. Delikatnie masuje, poprawia krążenie i nawilżenie tkanki.
  4. Daje niestabilne i stymulujące podłoże do ćwiczeń wzmacniających i równoważnych.
  5. Pomaga w ćwiczeniach rozluźniających i oddechowych – poruszając się razem z ciałem i dając dotykowy “feedback” z każdym wdechem i wydechem.

Aby rozwiać wątpliwości skąd je mam zapraszam Cię do sklepu klubben.pl w którym od paru lat się zaopatruję.  Specjalnie dla praktykanów jogi fusion wynegocjowałam zniżkę! Jeśli jesteś w potrzebie zakupu piłeczek, bądź innych przydatnych sprzętów do ćwiczeń z tej sekcji: https://www.klubben.pl/trening-i-fitness/gimnastyka-i-pilates – to możesz skorzystać ze zniżki 10 % na hasło “jogafusion”.

Bezpośredni link do piłeczek sensorycznych: https://www.klubben.pl/miekka-pilka-sensoryczna-z-wypustkami-sensyball-gymnic.html

Najlepiej mieć dwie tej samej wielkości (korzystam z rozmiaru 10 lub 12 cm średnicy) można je co jakiś czas dopompować, ale nie maksymalnie.

Comments 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *