Fuzja z dietetyką

Nasz organizm to majstersztyk :). Mamy w sobie wiele układów, które współpracują ze sobą, reagują na siebie i zależą od siebie. Jemy, trawimy, rozdzielamy, transportujemy, filtrujemy, wydalamy. To wszystko działa! Jednak ta skrupulatna maszyneria jest tak powiązana z naszymi emocjami, z tym jak je przeżywamy, jak sobie z nimi radzimy, że wystarczy czasem jeden silny impuls, aby w jednym miejscu coś poszło nie tak i spowodowało reakcję w innych układach… Dlatego tak ważne jest bycie w swoim ciele w sposób świadomy, uczenie się siebie i odbieranie sygnałów jakie dostajemy.

Zapraszam was na krótką rozmowę z Małgosią Wrzak, która prowadzi gabinet Holistyczne Odżywianie oraz markę Proszę Zdrowie. Uwielbiam słuchać jak opowiada o bardzo skomplikowanych sprawach w taki prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób. A jeszcze bardziej lubię jej zdroworozsądkowe podejście do świadomego odżywiania. Tym bardziej, że tak często mamy obecnie do czynienia z popadaniem w skrajności i fiksację na punkcie różnych diet, zapominając, że każdy z nas ma nieco inne potrzeby.

Rozmawiamy w kontekście kobiecego układu hormonalnego. Był to mały wstęp do spotkania jakie odbyło się podczas babskiego weekendu: “Kobieca moc” (wrzesień 2017). Był to cały weekend poświęcony tematyce ważnej dla kobiet: wspieraniu układu hormonalnego poprzez ruch, oddech i odżywianie oraz świadomości i ćwiczeń dna miednicy. Nagranie wykładu Małgosi poniżej. Sprawdź też aktualne propozycje wyjazdowe.

Układ hormonalny jest ściśle związany z układem nerwowym (...)
Człowiek świadomy, który chce wpływać na swoje zdrowie, musi sobie zdawać sprawę, że nic nie jest oddzielone.

Małgosia Wrzak

Dzielę się z Wami relacją ze spotkania, które miało miejsce na wrześniowym wyjeździe Kobieca Moc w Nieprześni. Wykład Małgosi Wrzak na temat skomplikowanej pracy układu hormonalnego był ogromnie ciekawy i pełen praktycznej wiedzy. Z dwugodzinnego spotkania udało mi się zmontować skondensowaną wersję, która trwa około godziny, polecam z całego serca! 
Małgosia porusza temat trzech najważniejszych czynników, które wpływają na funkcjonowanie układu hormonalnego i jego nierozerwalnej współzależności od układu nerwowego: stresu, odżywiania i nawodnienia. Jest też sporo praktycznej informacji na temat oczyszczania organizmu i innych ciekawostek m.in. o witaminie D, olejach, omegach, cholesterolu, zamartwianiu i stresie.


Oddech jak fala. (...) Oddech potrafi tysiące rzeczy zrobić w naszym ciele, nie tylko uspokoić nasz układ nerwowy, ale też odwrócić całą kaskadę hormonalną.
Małgosia Wrzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *