Chodźmy boso po ziemi!

Wolny przekład tekstu Arjun Walia z realfarmacy.com: “Badania pokazują co dzieje się z ludzkim ciałem, kiedy chodzimy boso po ziemi. “

Uziemienie (po angielsku jest na to też ładne określenie “earthing”: polega na umieszczeniu stóp bezpośrednio na ziemi – bez bariery butów lub skarpet. Sens tej praktyki odnosi się do intensywnego ładunku ujemnego przenoszonego przez Ziemię. Ten ładunek jest bogaty w elektrony, teoretycznie służąc jako dobry zapas przeciwutleniaczy i elektronów niszczących wolne rodniki.

Według Jamesa Oschmana, doktora biologii z Uniwersytetu w Pittsburghu i eksperta w dziedzinie medycyny energetycznej: „Subiektywne doniesienia, że ​​chodzenie boso po Ziemi zwiększa zdrowie i zapewnia poczucie dobrobytu można znaleźć w literaturze oraz w praktyce u  różnych kultur z całego świata. Jednak, z wielu powodów, wiele osób niechętnie chodzi na zewnątrz boso, chyba że są na wakacjach na plaży. ” Tymczasem ‘bosość’ to nasz naturalny stan. Postawienie stóp na ziemi umożliwia pochłanianie ujemnych elektronów przez podeszwy stóp, co może pomóc w dostosowaniu ciała do tego samego ujemnie naładowanego potencjału elektrycznego, co Ziemia.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of Environmental and Public Health zatytułowane „Uziemienie: konsekwencje ponownego połączenia ludzkiego ciała z ziemskimi elektronami powierzchniowymi” sugeruje, że uziemienie może pomóc w leczeniu wielu przewlekłych chorób zwyrodnieniowych.
Stwierdzono, że prosty kontakt z ziemią, poprzez bycie na zewnątrz boso lub w pomieszczeniu połączonym z uziemionymi systemami przewodzącymi, może służyć jako naturalna ochrona przeciwko przewlekłemu stresowi, dysautonomii, zaburzeniom snu, przewklekłym bólom, arytmii, chorobom układu krążenia,  zapaleniu i innym powszechnym dolegliwościom. „Dotychczasowe badania popierają koncepcję, że uziemianie ludzkiego ciała jest  ważne dla zdrowia człowieka na równi z kontaktem ze słońcem słońcem, czystym powietrzem i wodą, dobrym odżywianiem i aktywnością fizyczną. ”

Inne badanie, przeprowadzone przez Klinikę Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, razem z Polską Akademią Medyczną, wykazało, że stężenie mocznika we krwi jest niższe u osób uziemionych (w połączeniu z potencjałem ziemi za pomocą drutu miedzianego) podczas wysiłku fizycznego, a uziemienie podczas ćwiczeń poprawiło regenerację po wysiłku.
Wyniki te sugerują, że uziemienie podczas ćwiczeń hamuje katabolizm białek wątrobowych lub zwiększa wydalanie mocznika przez nerki. Uziemienie podczas ćwiczeń wpływa na metabolizm białek, co powoduje dodatni bilans azotowy. Zjawisko to ma fundamentalne znaczenie dla zrozumienia ludzkich procesów metabolicznych i może mieć wpływ na programy treningowe dla sportowców.

Dotychczasowe badania popierają koncepcję, że uziemianie ludzkiego ciała jest równie ważne dla zdrowia człowieka co kontakt ze słońcem słońcem, czystym powietrzem i wodą, dobre odżywianie i aktywność fizyczna.naukowcy :)

CDN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *