Warsztaty Joga Fusion Kraków: wrzesień – grudzień 2018


Zapraszam serdecznie na jesienne warsztaty w Krakowie prowadzone przeze mnie i moich gości specjalnych. Proponuję kilka tematów, które uważam za podstawowe, aby pełniej zrozumieć ciało w ruchu i pozwolić sobie wyjść z własnych ruchowych schematów. A przede wszystkim zapraszam na praktykę głębszego doświadczania swojego ciała – jako całościowy proces o wielowymiarowym charakterze. 
Po każdej sesji proponuję też krótkie spotkanie rozwijające dany temat w formie krótkich wykładów bądź prezentacji.

 

Zapraszam osoby z podstawową znajomością pozycji jogi, niezależnie od preferowanego stylu jogi i stopnia “zawansowania” 🤸
Po warsztacie możemy wybrać się do jednej z wielu krakowskich knajpek na wspólny obiad, kawkę i pogaduchy 🥨


Placeholder

Dobrostan kręgosłupa – Mobilność i stabilność #1

Poznaj lepiej swój kręgosłup – jego ruchomość, napięcia i najwygodniejszą neutralną pozycję. Proponuję ćwiczenia, które będą wspierać swobodę ruchu i odpowiednią dawkę stabilności – adekwatnie do potrzeb. Popracujemy nad świadomością mięśni głębokich i świadomego ich angażowania jak i rozluźniania. Praktyka skierowana na czucie głębokie i wewnętrzny balans.

Joga fusion i techniki powięziowe #2

Na układ powięziowy możemy wpływać w bardzo różny sposób, a pozycje jogi dzięki swojemu całościowemu charakterowi są wspaniałą okazją do zgłębienia tego działania. Poprzez różnorodne techniki możemy wpływać na odżywienie tkanki powięziowej, nawilżenie, wzmocnienie czy uwolnienie. Możemy doświadczyć całościowych łańcuchów połączeń poprzez wielowymiarowy ruch, a możemy też, pracując lokalnie wpłynąć na całe ciało. Pomocą w tym doświadczeniu będą przyrządy takie jak piłeczki czy rollery.


Placeholder
Placeholder

Zdrowa elastyczność #3

Do swobodnego ruchu potrzebujemy odpowiedniego napięcia. Gdy napięcia jest za dużo, czujemy ograniczenie, a gdy jest go za mało – zapadamy się i brak nam sił. Znalezienie balansu dla swojego ciała, optymalnej dawki, która będzie wsparciem dla naszych stawów, to klucz do zdrowej elastyczności. Nie każdemu służy mocne rozciąganie, jak i nie wszystkie pozycje jogi wymagające nieprzeciętnej elastyczności są funkcjonalnie uzasadnione. Na tych zajęciach będziemy poszukiwać złotego środka dla siebie.

Stres i problemy układu hormonalnego #4

W poszukiwaniu równowagi poprzez świadomy ruch i odżywianie. Wiedza na temat skomplikowanych zależności między napięciem a układem hormonalnym pozwala lepiej zrozumieć skąd tak powszechne stały się problemy hormonalne. Poprzez odpowiedni ruch, pracę z oddechem i z pomocą technik powięziowych możemy wpływać na układ nerwowy – aby uczyć się na nowo odpuszczania i regeneracji. Wsparciem w tym procesie powrotu do homeostazy organizmu będzie oczywiście świadome odżywianie.


Placeholder

Zarezerwuj miejsce już dziś


Prosimy o rezerwację mailowo: ania.brzegowa@jogafusion.pl

Potwierdzenie rezerwacji poprzez wpłatę pełnej kwoty na  konto (w tytule numer warsztatu):   
mBank 59 114020040000310238296533

Ilość miejsc ograniczona!

wszystkie warsztaty

420 zł