Piłeczki sensoryczne w praktyce jogi fusion

Co jakiś czas powraca temat piłeczek do ćwiczeń z jakich korzystam regularnie na zajęciach. Kto bywał na warsztatach to pewnie kojarzy moje torby wypełnione piłeczkami.

Ponieważ często pytacie jakie piłeczki kupić i gdzie, to postanowiłam napisać kilka ważnych uwag odnośnie tego przyrządu oraz jakich ja konkretnie używam.

Obecnie jest cała masa różnego rodzaju piłek do ćwiczeń i autoterapii. Jednak nie wszystkie nadają się do tego samego. Przykładowo są twarde i gładkie piłeczki w typie blackroll które spełnią swoje zadanie w autoterapii, jednak nie spełnią się w ćwiczeniach gdzie chcemy pracować ze sprężystością w ruchu. Trudniejsze do dostania u nas, piłeczki yoga tune up z których sama korzystam dzięki rekomendacji fizjoterapeuty – wspaniałe do automasażu, ale za twarde do moich sekwencji ćwiczeń. Widuję też piłeczki do masażu typu “jeżyk”, które mają pewien poziom sprężystości, ale ich wypustki są dość twarde i mogą być bolesne, a bywają też “jeżyki” które są całkiem twarde. Niektóre z piłek są twardsze i mniejsze – aby trafiały głębiej i precyzyjniej w czasie autoterapii. Również z nich korzystam, jest to jednak inna forma pracy z ciałem.

Na swoich zajęciach joga fusion z elementami Slings Myofascial Training korzystam z piłeczek sensorycznych. Są to piłeczki dość miękkie, z delikatnymi wypustkami. Piłeczki te wtapiają się w delikatniejszy sposób w ciało, choć potrafią dość intensywnie stymulować tkankę w ruchu. Jest to narzędzie o wielu zastosowaniach:

  1. Delikatny dotyk piłeczki pozwoli Ci poczuć – nie zawsze chodzi o mocną pracę, czasem chcemy po prostu nawiązać świadomy kontakt z jakimś miejscem.
  2. Piłeczka pomaga w ćwiczeniu sprężystości – odpowiednio wykorzystana, pomoże Ci znaleźć optymalne odbicie i rytm w ćwiczeniach wykorzystujących i trenujących elastyczność powięziową.
  3. Delikatnie masuje, poprawia krążenie i nawilżenie tkanki.
  4. Daje niestabilne i stymulujące podłoże do ćwiczeń wzmacniających i równoważnych.
  5. Pomaga w ćwiczeniach rozluźniających i oddechowych – poruszając się razem z ciałem i dając dotykowy “feedback” z każdym wdechem i wydechem.

Aby rozwiać wątpliwości skąd je mam zapraszam Cię do sklepu klubben.pl w którym od paru lat się zaopatruję.  Specjalnie dla praktykanów jogi fusion wynegocjowałam zniżkę! Jeśli jesteś w potrzebie zakupu piłeczek, bądź innych przydatnych sprzętów do ćwiczeń z tej sekcji: https://www.klubben.pl/trening-i-fitness/gimnastyka-i-pilates – to możesz skorzystać ze zniżki 10 % na hasło “jogafusion”.

Bezpośredni link do piłeczek sensorycznych: https://www.klubben.pl/miekka-pilka-sensoryczna-z-wypustkami-sensyball-gymnic.html

Najlepiej mieć dwie tej samej wielkości (korzystam z rozmiaru 10 lub 12 cm średnicy) można je co jakiś czas dopompować, ale nie maksymalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *