fuzja z dietetyką

Nasz organizm to majstersztyk :) Mamy w sobie wiele układów, które współpracują ze sobą, reagują na siebie i zależą od siebie. Jemy, trawimy, rozdzielamy, transportujemy, filtrujemy, wydalamy. To wszystko działa! Jednak ta skrupulatna maszyneria jest tak powiązana z naszymi emocjami, z tym jak je przeżywamy, jak sobie z nimi radzimy, że wystarczy czasem jeden silny impuls, aby w jednym miejscu coś poszło nie tak i spowodowało reakcję w innych układach…Dlatego tak ważne jest bycie w swoim ciele w sposób świadomy, uczenie się siebie i odbieranie sygnałów jakie dostajemy.

Zapraszam was na krótką rozmowę z Małgosią Wrzak, która prowadzi gabinet Holistyczne Odżywianie. Uwielbiam słuchać jak opowiada o bardzo skomplikowanych sprawach w taki prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób. A jeszcze bardziej lubię jej zdroworozsądkowe podejście do świadomego odżywiania. Tym bardziej, że tak często mamy obecnie do czynienia z popadaniem w skrajności i fiksację na punkcie różnych diet, zapominając, że każdy z nas ma nieco inne potrzeby.

Rozmawiamy w kontekście kobiecego układu hormonalnego. Był to mały wstęp do spotkania jakie odbędyło się podczas babskiego weekendu: “Kobieca moc” 7-10 września 2017 w Nieprześni. Był to cały weekend poświęcony tematyce ważnej dla kobiet: wspieraniu układu hormonalnego poprzez ruch, oddech i odżywianie oraz świadomości i ćwiczeń dna miednicy. Zapraszamy na kolejne wyjazdy z Małgosią.

Układ hormonalny jest ściśle związany z układem nerwowym (…)
Człowiek świadomy, który chce wpływać na swoje zdrowie, musi sobie zdawać sprawę, że nic nie jest oddzielone.
Małgorzata Wrzak - dietetyczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *